Dodig osvojio naslov u Rotterdamu

Ivan Dodig, ATP Rotterdam ABN Amro, parovi, teniski turnir, ATP, Cincinnati, sport

Bio je ovo tek drugi zajednički turnir ovog dvojca, no očito je da veoma dobro funkcioniraju. Nakon što su u polufinalu pobijedili par Herbert/Mahut, u finalu su porazili kombinaciju Middelkoop/Koolhof. Možda Nizozemci i nisu poznati široj teniskoj javnosti, ali su ovog tjedna pokazali da mogu igrati odličan tenis s obzirom da su u četvrtfinalu pobijedili Kubota i Mela, dok su u polufinalu bili bolji od kombinacije Rojer/Tecau.

U današnjem smo meču vidjeli samo jedan break i to početkom drugog seta. Prvi je set bio neizvjestan te su Nizozemci sredinom seta propustili tri break šanse. Pobjednika je odlučila 13. igra u kojoj su se treći nositelji turnira  bolje snašli te slavili rezultatom 7:5. Drugi set na stranu "našeg" para odlazi rezultatom 6:3.