FOTO  Sedam medalja za SKK Neretva na prvenstvu Balkana

SKK Neretva, Marin Brkić, Delfina Tadić

Bosna i Hercegovina je nastupila sa 110 natjecatelja od kojih je iz sveučilišnog karate kluba Neretva nastupalo njih 10 i zabilježili su odlične rezultate. U tri dana, koliko je Balkansko prvenstvo trajalo, karataši SKK Neretva osvojili su sedam medalja, od čega su dvije pojedinačne i pet ekipnih medalja.

Zlatnim medaljama okitili su se Marin Brkić u kategoriji juniora do 76kg, koji je suvereno pobijedio sve svoje protivnike i popeo se na najviše postolje, kao i Delfina Tadić u kategoriji do 68kg, obranivši zlatnu medalju koju je osvojila i prošle godine na prvenstvu Balkana u Bugarskoj. Delfina je nastupala i za ekipu s kojom je osvojila brončano odličje. Zlatnu ekipnu medalju osvojila je Iris Ćorić, koja je nastupala za žensku kadetsku ekipu. Luka Bonča osvojio je srebrnu medalju sa kadetskom ekipom, dok je Marin Brkić, kapetan juniorske reprezentacije, osvojio brončanu medalju, kao i njegov brat Veselko Brkić, član mlađe seniorske ekipe. Treneri i upravni odbor kluba ne kriju oduševljenje s ovim rezultatima i u budućnosti se nadaju ostvarenju još boljih. Zahvaljuju se svim trenerima i roditeljima, koji su bili uz naše reprezentativce.