Osam medalja članovima Mostarskog Hercegovca iz Solina

Judo klub Hercegovac, Judo
Međunarodnom Božićnom judo turniru u organizaciji Judo saveza splitsko dalmatinske županije, a koji se održao u Gradskoj dvorani, Put Majdana bb u Solinu. Na turniru je učešće uzelo 465 natjecatelja preko 30 klubova iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Na ovaj je turnir trener Majo Ćeško poveo sjajnu ekspediciju „Hercegovaca" koji su ostavili odličan utisak osvojivši 8 medalja, od toga 2 zlatne, 3 srebrene i 3 brončane. Bez premca je i ovaj put bio naš Srđan Ajvaz koji je do finala došao sa sjajnim borbama i demonstaracijom sjajnih judo tehnika. Mora se istaći kako je Srđan, blago rečeno „pomeo" svoju konkurenciju. Niti malo manje vrijedan uspijeh pokazali su i ostali članovi Hercegovca koji su osvojili srebrene i brončane medalje, a za bolji plasman je nedostajalo malo sportske sreće.
Osvajači medalja su:
Zlatne
• Srđan Ajvaz -55 kg U14
• Mate Smiljanić -27 kg U12 (nastupio i za stariji uzrast)
Srebrene
• Vesna Vukoja +57 kg U14
• Andrea Ćorić -48 kg U16
• Ante Galić -60 kg U16 (koji je inače i viceprvak BiH u finalnoj borbi je izgubio na jednu kaznu i istek vremena od državnog prvaka R.Hrvatske, Tomaš Marina iz Omiša)
Brončane
• Mate Smiljanić -30 kg U14
• Filip Lončar -30 kg U10
• Luka Spajić -38 kg U10
Iz redova Judo Kluba Hercegovac nastupili su još Karlo Križanac, Samuel Matijević i Zvonimir Smiljanić, no ovog puta su bili tek nadomak medalje.