Neretvi 10 medalja sa Salona Open 2017

judo klub neretva

. Na turniru je nastupila 51 judo ekipa iz CRO, BiH, SLO, ROU, HUN, KOS, CZE, UKR, MNE i AUT. Nastupilo je preko 700 natjecatelja, a mostarska Neretva je u ukupnom poretku sa samo 10 medalja zauzela jedanaestu poziciju od ukupno 51 ekipe.
Pored Kup-a Jadrana, Borse Open, Kup-a Like, ovaj turnir sigurno spada u Top pet najboljih turnira u regiji. I ovaj put se pokazalo da je konkurencija bila jako velika, te da su se samo najbolji mogli izboriti za medalju. Ovom prilikom želim čestitati svim mostarskim judašima na sjajnim borbama i odličjima koja su zasluženo osvojena, ističe trener Neretve, Majo Ćeško.

Mostarski Galebovi su osvojili ukupno 10 sjajnih odličja i to 2 zlatne, 5 srebrenih i 3 brončane medalje.

• Ivan Bilić -81 kg (Seniori)
Klub je imao još nekoliko predstavnika kojima je ovaj put manjkalo malo sportske sreće da se i oni popenju na pobjedničko postolje, a osvojili su peto mjesto, Stjepan Salmanić -42 kg (U14), Ivan Jurić -73 kg (Seniori) i Lana Čarapina -32 kg (U10).