FOTO/VIDEO  Mostarskoj Borsi 20 medalja i 2. mjesto ekipno na Tradicionalnom kupu Sv. Vlahe u Dubrovniku

Judo, Judo borsa, Judo klub Borsa

... koji je organizirao Judo klub Dubrovnik 1966. Turnir se održao u Sportskoj dvorani “Gospino polje” u Dubrovniku, a nastupilo je 305 natjecatelja iz 18 klubova sa područja Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Mostarsku Borsu predstavljalo je 21 borac koji su ostvarili odlične rezultate. Naime Borsaši su nastupili u čak 14 finalnih borbi iz kojih su ostvarili 9 pobjeda, što je u konačnici donijelo 2. mjesto ekipno sa osvojena 94 boda. Isto bodova osvojili su i borci nikšićkog Akademika, ali su imali osvojenu jednu više zlatnu medalju što im je u konačnici donijelo prvo mjesto na turniru.

Treće mjesto zauzela je ekipa Hercegovca iz Mostara sa osvojena 82 boda, dok je četvrto mjesto pripalo ekipi Judo klub Biokovo iz Makarske (80 bodova).

Kao što možete vidjeti iz naslova Borsa je osvojila 20 medalja, od kojih 9 zlatnih medalja, 5 srebrenih i 6 brončanih medalja, a na turniru nastupile selekcije Borse U12, U14 i U16.