JK Neretva: Izvrstan nastup najmlađih članova

1/2

U Makarskoj je održan Međunaordni judo turnir pod nazivom "Adria Kup" na kojem su nastupili judo klubovi iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Hrvatske.

Judo Klub „Neretva" iz Mostara na ovom turniru nastupio je sa ukupno 21 natjecateljem od čega je njih sedam nastupilo u posebnom natjecateljskom dijelu (sumo borbe) za uzrast 2012/2013, dok je ostatak natjecatelja nastupio u regularnom judo natjecanju.

Nastup najmlađih galebova mostarske Neretve se nije bodovao za ekipni plasman, a oni su također pokazali izvrstan nastup i veliku želju da se dokažu.

U ekipnom plasmanu klub je osvojio pehar za ekipno treće mjesto sa 28 medalja, od čega čak 14 zlatnih, 8 srebrenih i 6 brončanih.

Neretva je osvojila još dva pehara za najuspješniju ekipu djevojčica do 14 godina i najuspješniju ekipu djevojčica do 16 godina.

Pojedinačna nagrada u konkurenciji djevojčica uzrasta do 14 godina pripala je članici JK „Neretva", Martini Rogić (aktuelnoj prvakinji BiH), a u konkurenciji djevojčica uzrasta do 16 godina također je pripala članici JK „Neretva", Heleni Čule (također aktuelnoj prvakinji BiH).

Zlatne medalje osvojili su:
Josip Ćavar 2012/2013 (sumo borbe)
Jelena Ćeško 2012/2013 (sumo borbe)
Ivano Čarapina -30 kg (U10)
Lana Čarapina -36 kg (U12)
Korina Džidić -44 kg (U14 i U16), 2 zlatne medalje
Martina Rogić -63 kg (U14)
Rino Vrljić -46 kg (U14 i U16), 2 zlatne medalje
Hrvoje Knezović -66 kg (U14)
Mak Hadžić +66 kg i -73 kg (U14 i U16), 2 zlatne medalje
Stjepan Salmanić -55 kg (U18)
Helena Čule -70 kg (U16)

Srebrene medalje osvojili su:
Marija Begić 2012/2013 (sumo borbe)
Toma Kraljević 2012/2013 (sumo borbe)
Dani Hadžić 2012/2013 (sumo borbe) i (U10), 2 srebrene medalje
Hugo Kraljević -30 kg (U10)
Lana Čarapina -44 kg (U16)
David Brkić -66 kg (U14)
Helena Čule -70 kg (U18)

Brončane medalje osvojili su:
Marija Skender 2012/2013 (sumo borbe)
Teo Tepeš 2012/2013 (sumo borbe)
Vlado Glavaš -30 kg (U10)
Dragan-Paol Senkić -55 kg (U14)
Stjepan Salmanić -55 kg (U16)
Sergej Jarendić -81 kg (U16)

Prvih šest ekipa u ukupnom plasmanu:
JK Dalmacijecement, Kaštel Sućurac
JK Hercegovac, Mostar
JK Neretva, Mostar
AJK Student, Split
JK Makarska 1968
JK Milenijum, Podgorica

Ovom prilikom treneri kluba čestitaju svim osvajačima medalja na osvojenim medaljama, sjajnim nastupom i sportskim ponašanjem. Treneri ističu kako je od svih uspjeha jako bitno da su djeca uživala, veselila se i dali sve od sebe.

Znamo da su neki željeli i mogli postići još više i još bolje, ali ovoga puta bilo je ovako. To ne umanjuje njihov kontinuirani rad, njihovu volju za treniranjem i još boljim uspjesima na narednim natjecanjima, ističu treneru kluba.

21.04.2019 u 15:26
loading...