FOTO  JK Neretva: 15 medalja i 3 pehara

judo klub neretva
...koji se već tradicionalno održava u Prnjavoru. Na turniru je nastupilo preko 480 natjecatelja iz 43 kluba iz CRO, ROU, MNE, SLO, BiH, RUS, SRB.
Trener Ćeško je na turnir poveo svojih 18 natjecatelja, a oni su svojom kvalitetom pokazali da su u samom vrhu osvojivši ukupno 15 medalja i 3 pehara.
„Neretva" je osvojila pehar za najuspješniju mušku ekipu ml.pionira te još jedan pehar za najuspješniju mušku ekipu kadeta.
Pored ovog sjajnog uspjeha članovi mostarske Neretve su ukupnim zbrojem bodova postigli također fantastičan rezultat, osvojivši pehar za ekipno drugo mjesto od ukupno 43 ekipe.

• Zvonimir Smiljanić -81 kg (kadeti)

Nakon turnira članovi kluba su ostali na šestodnevnom judo kampu gdje su odrađivali treninge sa svojim vršnjacima iz drugih klubova. Rađena su po dva treninga dnevno, odvojeno za svaku uzrasnu skupinu. Članovi Neretve su pored judo aktivnosti imali šetnje u prirodi, kupanje na bazenu, roštilj...
Što se samog natjecanja tiče, morao bih istaknuti Antu Galića, kadeta do 66 kg koji je već u prvom kolu imao najtežeg protivnika, prvaka Srbije, a potom i Balkana 2016. Doslovno, član Neretve ga je „zakucao" na čisti ippon u 2 minuti borbe, a kasnije i sve ostale protivnike koji su mu se našli na putu. To je samo rezultat njegovog zalaganja na treningu i kontinuiranog rada sa trenerom, a pokazatelji su izvrsni rezultati na posljednjih 5 međunarodnih turnira gdje je bio prvi na svakom od njih, ističe se iz kluba.