FOTO  Hercegovcu 19 medalja i pehar iz Viteza

judo hercegovac

Turnir je okupio oko 250 natjecatelja iz dvadesetak klubova iz BiH a Hercegovac je osvojio četvrto mjesto u ukupnom plasmanu. Hercegovac je u 2015-oj osvojio čak 390 medalja od čega ih je 133 zlatnih, srebrenih 100 a brončanih 157,a Hercegovac je nastupio je na 26 turnira, te je osvojio 19 ekipnih pehara i još 15-ak pojedinačnih pehara za najbolje natjecatelje turnira.

„2015-ta godina je bila jedna od uspješnijih u novijoj povijesti. Naravno kako smo svjesni da ima još dosta prostora za napredak kako na organizacijskom nivou tako i na rezultatskom. No, isto tako smo i svjesni i činjenica je da je Hercegovac u kratkom periodu učinio jedan veliki skok. Veliki niz ljudi stoji iza ovih brojki i uspjeha i ovim putem se zahvaljujem svim onima koji su nam pomogli. Slijedeću ćemo godinu nastojati učiniti još uspješnijom, obići više turnira i više zemalja, osvojiti još više medalja i dati više od sadašnjih 13 osvajača državnih medalja i tako iz godine u godinu podizati ljestvicu te tako smanjivati prostor za napredak. Također u 2016-oj godini judo klub Hercegovac će dati i 3 nacionalna suca. Ovim putem se zahvaljujem i našim trenerima Brkiću i Grubišiću koji su naporno radili da bi godina izgledala ovakva kakva jeste" rekao je Marko Zrimšek, jedan od čelnih ljudi i trenera u Hercegovcu.

23.12. judo klub Hercegovac slavi svoj 52. Rođendan te će tada okupiti svoje članove, njihove roditelje i prijatelje kluba kako bi se odabrali najbolji pojedinci u 2015-oj. Ova svečanost će se održati u srijedu u 19:00 u hotelu Ero.

„Ovim putem pozivam sve prijatelje kluba da nam dođu i budu dragi gosti pri odabiru najboljih za 2015-tu godinu. Svečanost se održava u srijedu u 19:00 u dvorani hotela „Ero", zaključio je Zrimšek.

Osvajači medalja iz Viteza:
Zlata: Lana Čović Stanić, Nina Artuković, Danica Jurić i Nina Artuković (nastup u starijoj kategoriji)
Srebra: Matej Jandrić, David Senkić, Lana Artuković, Laura Bošnjak, Nina Grubišić Čabo, Andrea Lončar i Lana Artuković (nastup u kategoriji starijih)
Bronce: Nika Zovko, Gabrijela Raič, Petra Mandlbaum, David Palac, Ivano Đinkić, Rafael Šunjić, Ivan Miličević i Andrea Lončar( nastup u konkrenciji starijih).

Hercegovac sada ide na zasluženi odmor ali već 03.01. starija grupa počinje svoje pripreme i to trodnevnim kampom i pripremama u Splitu u organizaciji judo kluba Dalmacija Cement.