FOTO/VIDEO  Članovima mostarske Borse 20 medalja sa tri međunarodna judo turnira

Judo Rajko Kušić Pale
... turnir ‘Rajko Kušić Kuša'. Natjecanje se održalo u Sportsko poslovnom centru ‘Peki' na Palama, a na turniru je sudjelovalo oko 300 natjecatelja iz 25 judo klubova sa područja Bosne i Hercegovine

Turnir je održan u sljedećim starosnim kategorijama:

- pioniri, mlađi i stariji (dječaci i djevojčice);
- kadeti (muškarci i djevojke) i
- seniori (muškarci i djevojke), za koje pravo nastupa imaju i juniori.

"Ovogodišnji turnir za nas je posebno značajan iz razloga što se memorijal održava bez prekida 20 godina, a na ovogodišnji jubilej se paralelno organizira i Prvenstvo Republike Srpske za mlađe seniore", izjavio je predsjednik kluba Njegoš Poljaković.

Iz Mostara na gore spomenutom turniru nastupilo je i devet natjecatelja Borse koji su osvojili 6 medalja.

- Aljoša Čvoro |Mlađi pioniri| -34 kg

U borbama za medalju su izgubili: Marija Miletić, Davor Jozić i Filip Kolobarić.

Osim ovoga turnira članovi ovoga mostarskoga kluba nastupili su danas na još dva jaka turnira u Sloveniji i Crnoj Gori. Na Međunarodnom memorijalnom judo turniru ‘Miloš Stanković' u Crnoj Gori medalje za mostarski klub su osvojili:

Zlatne medalje su osvojili: Josipa Bošković, Valentina Mihić, Josipa Brvenik (dupli start), Filip Ivanković (dupli start), Marin Pehar i David Pušić.
Srebrene medalje su osvojili: Josipa Brvenik (dupli start) i Filip Ivanković (dupli start).
Brončanu medalju osvojio je Darijan Faletar.

- Dragica Zovko |Mlađe djevojčice| - 36 kg

Kao što možete vidjeti ovaj vikend Borsa je osvojila ukupno 20 medalja i to: 9 zlatnih medalja, 4 srebrene medalje i 7 brončanih medalja. Borsa vrši upis u školu juda, a sve informacije možete dobiti na brojeve mobitela: 063/433-515, 063/858-515, 063/313-258. Početkom listopada, točnije 4.10. u organizaciji mostarske Borse u mostaru će biti održan po peti put međunarodni judo turnir Borsa Open 2014.