FOTO/VIDEO  ZRINJSKI - VELEŽ 3:1 Nemanja Bilbija hat-trickom odlučio gradski derbi

Zrinjski Velež

Nogometaši Zrinjskog večeras su na svom travnjaku stadiona pod Bijelim Brijegom svladali Velež u gradskom derbiju 3:1.

Trostruki strijelac za Plemiće bio je večeras odlični Nemanja Bilbija (16., 52. 58.) dok je počasni pogodak za Velež iz jedanaesterca u 80. minuti susreta postigao Fejsal Mulić.

Žižović se na teren odlučio poslati sljedeći sastav; Brkić, Ćorluka, Jakovljević, Barbarić, Stojkić, Zlomislić, Enin, Tičinović, Bilbija, Filipović, Ivančić

S druge strane Feđa Dudić na teren će od prve minute poslati momčad u sastavu; Bobić, Dario, Zeljković, Zvonić, Radović, Osmić, Radovac, Pršeš, Cvijanović, Brandao, Anđušić

Derbi danas neće imati onu svoju pravu draž budući da će se igrati bez prisustva publike, no, navijači oba kluba bit će uz svoj klub pred malim ekranima. Na okolnim zgradama mogu se primijetiti navijački rekviziti Zrinjskog.

16:25 - Momčadi su izašle na zagrijavanje.

16:50 - Trener Zrinjskog Mladen Žižović prije početka same utakmice rekao je je ovo najvažnija utakmica sezone za njegovu momčad te kako će igrači ostaviti zadnji atom snage na terenu.

16:57 - Uvjeti za igru su idealni. Ugodnih 19 stupnjeva trenutno je u Mostaru.

16:59 - Pravdu pod Bijelim Brijegom dijelit će večeras jedan od najboljih bh. sudaca Irfan Peljto.

17:00 -Susret će započeti minutom šutnje za Sakiba Malkočevića kao i svi susreti 13. kola Premijer lige BiH.

17:00 - Lopta je krenula s centra.

5. minuta - Vidjeli smo prvi udarac na utakmici. Dobro je pucao Radovac, ali je lopta otišla iznad vrata Brkića.

7. minuta - Žestok sudar Radovića i Jakovljevića. Kapetan Zrinjskog malo je zakasnio u startu na loptu, napravio prekršaj nad igračem Veleža te zaradio žuti karton.

13. minuta - Odlično je za Velež pucao Obren Cvijanović, Ivan Brkić još ljepše obranio njegov udarac.

15. minuta - Jedanaesterac za Zrinjski. Zeljković je bio neoprezan u svom kaznenom prostor. Loptu mu je ukrao Miloš Filipović, novopečeni reprezentativac BiH ga je srušio, a Peljto pokazao na bijelu točku. Izvođač će biti Nemanja Bilbija.

16. minuta -  Zrinjski vodi 1:0. Precizan je bio Nemanja Bilbija za vodstvo Plemića.

21. minuta - Velež je imao slobodan udarac u opasnoj zoni po gol Brkića, na nekih 22 metra od vrata. Loptu je uzeo Brandao, no, njegov udarac završava preko vrata.

30. minuta - Inicijativa Veleža. Čak četiri kornera u nizu imali su igrači Feđe Dudića, no, opasnosti po gol Ivana Brkića nije bilo.

32. minuta - Kakva obrana Ivana Brkića. Loptu je ubacio Radović, glavom pucao Nemanja Anđušić, a Ivan Brkić briljantnom reakcijom spašava svoju mrežu.

37. minuta - Posjed je uvelike na strani Veleža, ali konkretnih prilika nema.

40. minuta - Dobro je pucao Pero Stojkić, no, njegov udarac odlazi preko gola Bobića.

41. minuta - Prvi korner za Zrinjski izborio je Mario Tičinović. Udarac Jakovljevića glavom odlazi daleko od gola Veleža.

45. minuta - Igrat će se minuta sudačke nadoknade

Završeno je prvo poluvrijeme. Zrinjski vodi pogotkom Bilbije iz 16. minute.

46. minuta - Počelo je drugo poluvrijeme.

48. minuta - Slobodni udarac bio je na ivici šesnaesterca. Ubacio je dobro Filipović, ali je Bilbija napravio prekršaj u napadu.

52. minuta - Zrinjski vodi 2:0. Odlično je centrirao Ivančić, a još ljepše glavom pogodio Nemanja Bilbija.

59. minuta - Gooool, Zrinjski vodi 3:0. Identična situacija kao kod drugog pogotka. Ubacio je Ivančić, glavom pucao Bobić koji ovoga puta brani, no, lopta se odbija do Bilbije koji postiže hat-trick.

60. minuta - Čuje se pjesma mostarskih Ultrasa koji utakmicu prate s parkinga poviše stadiona.

61. minuta - Dudić radi trostruku izmjenu. U igri su Vehabović, Ćosić i Mulić, a izlaze Zvonić, Anđušić i Dario.

67. minuta - Iz igre izlazi Bekić umjesto Pere Stojkića.

68. minuta - Barbarić je napravio prekršaj nad Mulićem na 20 metara. Slobodan udarac je izveo Radović, ali bilo je to neprecizno.

70. minuta - Žižović vadi Bilbiju iz igre. U igri je Todorović.

78. minuta - Dvostruka izmjena u Zrinjskom. Izlaze Tičinović i Ivančić, a u igri su Mašić i Govedarica.

80. minuta - Jedanaesterac za Velež. Nakon kontakta Radovića i Ćorluke Peljto pokazuje na bijelu točku.

81. minuta - Precizan je Fejsal Mulić. Smanjio je Velež na 3:1.

82. minuta - Žuti karton za Žižovića. Prigovarao je trener Zrinjskog Peljti zbog dosuđenog jedanaesterca.

90. minuta - Fantastičan volej Mašića zaustavlja vratnica.

Kraj utakmice.

Zrinjski se s ovom pobjedom bodovno izjednačio s Veležom te se nalazi na šestom mjestu dok su Rođeni na sedmoj poziciji.