VIDEO  MARIĆ BRILJIRAO KAD JE TREBALO Metalurg u dramatičnoj završnici izborio Ligu Europe

Marijan Marić

Rukometaši Metalurga su unatoč porazu izborili nastup u EHF Ligi Europe.

Bivši prvak Makedonije, poražen je u uzvratnom susretu kvalifikacija od Švicarskog Kriensa rezultatom 22:21, ali je zahvaljujući pobjedi u prvom susretu od 26:24, izborio plasman u grupnu fazu.

Pravu dramu smo gledali u završnici susreta, odnosno posljednje dvije minute u kojima su Švicarci mogli preokrenuti ovaj dvomeč u svoju korist, ali se u ovim trenucima susreta istaknuo Mostarac Marijan Marić koji je fantastičnim pogotkom s vanjske pozicije u 58. minuti izjednačio rezultat, a nakon toga sjajnom igrom u obrani otežao put Švicarcima do gola.

Marić je u ovom susretu postigao tri pogotka dok su po četiri za njegovu momčad dodali Tarabochia i Horvat.