VIDEO  -10 golova na francuskom derbiju: Lyon - Olympique 5:5!

Teško je reći tko je propustio priliku za tri boda, jer su oba sastava u samoj završnici mogla računati da imaju sigurna tri boda u džepu. U zadnjih deset minuta su, naime, postignuta četiri pogotka.

Marseille je u 81. minuti vodio sa 4:2, ali je u narednih devet minuta Lyon zabio tri pogotka (!). Dva puta je precizan bio Lisandro Lopez (u 81. iz neposredne blizine udarcem u bliži kut, a u 84. iz jedanaesterca). U 90. minuti je Bastos okončao sjajnu akciju domaćina u kojoj mu je fantastičnu loptu servirao bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić.

Iako su u 90. poveli 5:4, nogometaši Lyona nisu zadržali prednost, već je u drugoj minuti nadoknade Mbia najbolje reagirao na "svijeću" koja je padala pred domaća vrata te je glavom poslao loptu u mrežu za 5:5.

Cijela serija pogodaka krenula je već u 3. minuti kada je Pjanić postigao pogodak, no nakon toga je Marseille vodstvo 2:1 Lyona okrenuo u svoju prednost 4:2.

Recimo da je Lyon u prethodnih pet mečeva na svom Gerlandu primio samo četiri pogotka, dok je Marseille na dosadašnjih pet gostovanja primao samo pogodak u prosjeku.

Le Championnat, 12. kolo:

Lyon - Marseille 5.5 (Pjanić 3, Govou 15, Lopez 81, 84-11m, Bastos 90 / Diawara 12, Cheyrou 44, Kone 47, Brandao 79, Mbia 90+2)

Lille - Bordeaux 2:0 (Cabaye 68, Balmont 87)

Toulouse - Rennes 3:2 (Sissoko 31, Braaten 59, Gignac 61 / Gyan 43, Mangane 84)