REMI NA KOŠEVU Sarajevo i Velež podijelili bodove u derbiju

FK Velež, FK Sarajevo, premijer liga BIH natjecanje
FK Sarajevo

U derbiju 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, večeras su bodove na Koševu podijelili Sarajevo i Velež odigravši susret rezultatom 1:1. Prvo poluvrijeme zasluženo je pripalo Mostarcima koji su na odmor otišli s prednošću.

Poveli su igrači Feđe Dudića pred sam kraj prvog poluvremena u 44. minuti.

Brandao je poslao loptu u kazneni prostor, a na nju natrčava večeras odlični Ćosić i postiže pogodak za veliko slavlje Veleža.

U nastavku, u 58. minuti Velež je imao veliku priliku povećati svoju prednost i možda riješiti utakmicu. Sam je pred vrata Sarajeva izašao Vehabović, no, nogometaš Veleža se spetljao i napravio prekršaj u napadu.

Kazna za propuštenu priliku stigla je samo dvije minute kasnije.

U 60. minuti nakon odlične akcije Sarajevo dolazi do poravnanja. Nakon fantastične asistencije Harisa Handžića svoj prvi pogodak za Bordo momčad postiže Ivan Jukić.

Do kraja utakmice Sarajevo je imalo inicijativu, no, bez pravih prigoda, te se susret završio podjelom bodova.