VIDEO  POBJEDA VELEŽA Tri gola u mreži Slobode za nova tri boda momčadi Feđe Dudića

Velež
FK Velež

U 11. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, Velež je na svom travnjaku večeras slavio protiv Slobode rezultatom 3:0 te tako upisao tri nova boda.

Od samog početka utakmice igrači Feđe Dudića počeli su žustro. Dobru priliku imao je visoki centarfor Rođenih, Fejsal Mulić, u 5. minuti, ali njegov udarac brani Golubović. No, zato je precizan bio Mulić u 11. minuti kada odličnim pogotkom dovodi Velež u vodstvo.

Rezultatom 1:0 odlazi se na odmor.

U nastavku Velež nastavlja svoju dominaciju. Odličnu prigodu za povećanje vodstva imao je u 57. minuti Pršeš, ali ta lopta ne završava u mreži. No, dvije minute kasnije pojačanje Veleža Nemanja Anđušić pogađa za 2:0.

Imao je Mulić još nekoliko prigoda za svoj drugi pogodak, ali napadač Veleža nije bio precizan. U 83. minuti ipak još jedan pogodak za Velež. Odličnim udarcem konačnih 3:0 postavlja Samir Radovac. za razliku od

Velež je večerašnjom pobjedom došao na četvrto mjesto Premijer lige BiH, dok je Sloboda na osmoj poziciji.