FOTO  PL BIH Velež slavio nad momčadi Zrinjskog

Utakmica Velež Zrinjski

U pretposljednjoj utakmici drugog kola Premijer lige BiH u nogometu igrali su timovi Veleža i Zrinjskog. U gradskom derbiju bolji su bili igrači domaćina, te su golom Cvijanovića poveli u 43. minuti.

Prvo poluvrijeme gradskog derbija nije obilovalo prilikama, a najbolju u tom dijelu utakmice je imao upravo Cvijanović. Drugo poluvrijeme je nastavljeno nešto boljim tempom, ali i sa dosta prekršaja. U 88. minuti Velež je imao slobodan udarac, a izveo ga je Fejsal Mulić koji je loptu poslao iza leđa Dinka Horkaša.

Rezultatom 2:0 Velež je protiv Zrinjskog uzeo prve bodove u ovogodišnjoj Premijer ligi BiH.

Nogometaši Sarajeva u prvom susretu današnjeg programa 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Doboju kod Kaknja remizirali su sa ekipom Mladosti 2:2 (0:0). Aktualni prvak poveo je u 59. minuti golom Benjamina Tatara iz penala. Domaći su izjednačili samo dvije minute kasnije preko Nedima Hadžića.

Gosti su do novog vodstva došli u 68. minuti golom Harisa Handžića, dok je domaćoj ekipi bod osigurao Enes Alić u 80. minuti, sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca za konačnih 2:2.

U drugom susretu današnjeg programa Široki Brijeg je na Otoci slavio protiv Olimpika sa 2:1 (1:0).

Rezultati 2. kola nogometne m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Mladost - Sarajevo 2:2
Olimpik - Široki Brijeg 1:2
Velež - Zrinjski 2:0
Tuzla City - Krupa 1:0