Birkirkara ide dalje Široki poražen na Malti 2:0

nk široki
Musa je izveo sastav sa nekoliko promjena u odnosu na prvu utakmicu. Veznjaka Ćorluku poštedio je muka na mjestu desnog beka tako što je na tu poziciju vratio Dinu Ćorića. U igri su od prve minute bili su Wagner i Plazonić. No, ipak prvo poluvrijeme na Malti dodatno je poljuljalo optimizam u momčadi trenera Muse. Sredinom prvog dijela u 29. minuti Dimitrov je uspio zabiti za vodstvo domaćih i tako privesti kraju prvi dio utakmice ostavljajući sve manje nade Širokom za prolaz.

Odmah početkom drugog poluvremena Musa vadi Plazonića i u igru uvodi Juru Ivankovića koji bi trebao poboljšati veznu liniju. Domaći nastavljaju sa pritiskom i opsjedaju gol Širokog. Soldo u par navrata dobro reagira i spašava 'situaciju'. Wagner u 64. minuti odlično puca po golu Birkirkare a golman Koprić izbacuje loptu u korner. Široki je pokušao nešto napraviti u nastavku ali nije bilo lako igrati pod pritiskom nakon primljenog gola. Sve se srušilo u 76. minuti kad je Birkirkara autogolom Markovića povela rezultatom od 2:0 i tako zapečatila sudbinu Širokobriježana, bar što se tiče ovogodišnjeg euro izlaska.