Uhićen šef beogradske policije
Načelnik Policijske uprave u Beogradu Veselin Milić uhićen je danas zbog sumnje da je sudjelovao i pomagao u nestanku muškarca za kojega se tvrdi da je povezan sa srbijanskim kriminalnim krugovima, priopćilo je tužiteljstvo.
Milić je prevezen u pritvor gdje će provesti 48 sati u sklopu istrage čiji je cilj "rasvijetliti okolnosti nestanka A.N. 12. svibnja", stoji u priopćenju tužiteljstva, prenosi Hina.
Načelnik Policijske uprave u Beogradu, kojega su uhitili pripadnici kriminalističke policije i jedinice za organizirani kriminal ministarstva unutarnjih poslova, osumnjičen je za "sljedeća kaznena djela - neprijavljivanje kaznenog djela i njegova počinitelja" te "pomaganje u kaznenom djelu", pojasnilo je tužiteljstvo.
Kako prenosi dnevni list Danas, pozivajući se na izvore iz ministarstva unutarnjih poslova, osumnjičenik je u jednome beogradskom restoranu "dogovorio" sastanak nestalog muškarca i drugog člana kriminalnog podzemlja kako bi pokušali "popraviti međusobno narušeni odnos".
Danas piše i da je sastanak navodno krenuo po zlu, jednog od muškaraca navodno je ubio njegov protivnik, a trojica tjelohranitelja šefa policije potom su pomogla pri uklanjanju tijela.
Tijelo je u međuvremenu pronađeno pokraj autoputa.
Tužiteljstvo je u četvrtak izvijestilo o još osam uhićenja povezanih s ovim slučajem. Riječ je o trojici policajaca, dvojici muškaraca osumnjičenih za ubojstvo, supruzi jednog od njih, vlasniku restorana i konobaru.
Ministarstvo unutarnjih poslova u petak u podne objavilo je da je smijenilo "policijskog pukovnika Veselina Milića" s dužnosti načelnika beogradske policije, bez daljnjih detalja.
Vezani članci