U srijedu, 24. lipnja, na blagdan sv. Ivana Krstitelja i uočnicu 45. obljetnice Gospinih ukazanja, održana je 35. Hodnja mira, molitveni hod od Humca do Međugorja.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Hodočašće je započelo u 6:00 sati ispred Franjevačkog samostana sv. Ante na Humcu, odakle se mnoštvo hodočasnika iz svih krajeva svijeta, u ozračju zahvalnosti i moleći za mir, zaputilo prema Međugorju.
Župljani Međugorja sudionike već tradicionalne Hodnje mira ispred svojih obiteljskih domova dočekali su s osvježenjem, a po dolasku Hodnje mira pred crkvom sv. Jakova svim prisutnima blagoslov s Presvetim Oltarskim Sakramentom udijelio je fra Antonio Primorac, župni vikar u Međugorju.
Molitveni hod od Humca do Međugorja pokrenuo je 1992. godine Nijemac Hubert Liebherr zajedno s nekoliko prijatelja iz inozemstva, a uz podršku nadbiskupa Frane Franića i fra Leonarda Oreča. Sudionici prve hodnje, njih oko 350, molili su za mir u tada ratom pogođenoj Hrvatskoj i BiH, a hod se nastavio održavati sve do danas, svake godine iznova okupljajući i po nekoliko tisuća vjernika.
Danas, na uočnicu Gospinih ukazanja u Međugorju 24. lipnja, u organizaciji župe Krista Kralja Čitluk i udruge „Zavjet Gospi“, održat će se i Zavjetno hodočašće Kraljici Mira. Polazak je ispred župne crkve Krista Kralja u Čitluku u 16 sati.
U srijedu, 24. lipnja 2026. godine, uoči 45. obljetnice Gospinih ukazanja u Međugorju, održat će se zavjetno hodočašće u organizaciji Župe Krista Kralja Čitluk i Udruge „Zavjet Gospi…