Grad Mostar proglasio izvanredno stanje
Nakon velikog požara na deponiji Uborak održane su izvanredne sjednice Stožera civilne zaštite Grada Mostara i Stožera civilne zaštite Hercegovačko-neretvanske županije. Grad Mostar…
Pripadnici Oružanih snaga Bosne i Hercegovine angažirani su danas na gašenju požara na odlagalištu otpada Uborak u Mostaru, objavilo je Ministarstvo obrane BiH.
Kako je navedeno, na terenu su pripadnici Artiljerijskog bataljuna 4. pješačke brigade Oružanih snaga BiH, koji zajedno s vatrogasnim službama i drugim nadležnim institucijama sudjeluju u obuzdavanju požara.
Iz Ministarstva obrane BiH priopćili su kako je cilj angažmana zaštita života ljudi i materijalnih dobara.
Zbog neposredne blizine požarišta, djelovalo se i preventivno kako bi se spriječila eventualna ugroženost vojarne "Miralem Jugo". Zbog toga je, kako navode, bio potreban visok stupanj pripravnosti te kontinuirano angažiranje ljudskih i materijalnih resursa Oružanih snaga BiH.
"Oružane snage Bosne i Hercegovine ostaju u službi svih građana, spremne pružiti pomoć u kriznim situacijama i odgovoriti na sve izazove", poručili su iz Ministarstva obrane BiH.
Vezani članci