FOTO/VIDEO Mostarci ustali protiv nasilja: 'Kordiću, je li ovo tvoj siguran Mostar?'
Mirna prosvjedna šetnja građanki i građana Mostara protiv femicida i nasilja nad ženama održana je u utorak, 18. studenoga, u 12.05 sati na Španjolskom trgu u Mostaru. Prosvjed je organizirala Inicijativa građanki/na Mostara, koja je ovim okupljanjem željela skrenuti pozornost javnosti na porast nasilja nad ženama i zahtijevati snažnije institucionalne reakcije.
Povod za šetnju bilo je nedjeljno ubojstvo Mostarke Aldine Jahić, slučaj koji je potresao javnost i izazvao ogorčenje zbog sve učestalijih tragedija s fatalnim posljedicama.
Organizatori su poručili da je cilj bio jasno i glasno upozoriti na problem femicida te istaknuti da takvi zločini ne smiju prolaziti nezapaženo niti ostati nekažnjeni.
„Mirnom šetnjom nastojali smo skrenuti pažnju javnosti na problem femicida i nasilja nad ženama. Željeli smo jasno poručiti da femicid, koji je u nedjelju počinjen u Mostaru, ubojstvo Aldine Jahić, ne smije ostati prešućen“, naveli su organizatori.
Sudionici su šetnjom izrazili solidarnost sa žrtvama i njihovim obiteljima te poslali zahtjev za konkretnim mjerama nadležnih institucija kako bi se spriječile nove tragedije.
Vezani članci