Mostarci u velikom broju obilježili 50 godina mature
Generacija maturanata Ekonomske škole "29. novembar" Mostar, školska 1972./1976. godina, proslavila je veliki jubilej – 50 godina mature.
Svečano okupljanje održano je u dvorani "Queen" hotela "Mepas" u Mostaru, gdje su se nekadašnji učenici prisjetili školskih dana, prijateljstava i uspomena koje ni nakon pola stoljeća nisu izblijedjele.
Da prave veze i prijateljstva ne nestaju ni nakon 50 godina, pokazali su maturanti ove generacije, koji su se okupili u velikom broju kako bi zajedno obilježili zlatni jubilej.
Na večeri ispunjenoj emocijama, sjećanjima, smijehom, pjesmom i plesom okupilo se čak 96 bivših učenika, od kojih su mnogi stigli iz različitih krajeva svijeta kako bi ponovno sjeli zajedno i oživjeli uspomene na školske dane.
Posebnu čast i radost ovom susretu dali su i nekadašnji profesori, koji su se pridružili svojim učenicima, generaciji koju su prije 50 godina ispratili u svijet odraslih.
"Ponosni smo i sretni što smo dočekali 50. godišnjicu mature i okupili se u ovako velikom broju. Proslava pedesete godišnjice mature nije samo povratak u prošlost, već i slavljenje sadašnjosti te pogled u budućnost s nadom u nova okupljanja, nove priče i nove uspomene koje će obogatiti naše živote", poručili su maturanti.
Vezani članci