Građani Zalika pozvali na okupljanje zbog privremene lokacije za otpad u Mostaru
Građani mostarskog naselja Zalik pozvali su na okupljanje zbog najave da se privremena lokacija za odlaganje, odnosno pretovar otpada, smjesti na području njihova naselja.
Prema pozivu koji se dijeli među građanima, okupljanje je najavljeno za danas, u petak, u 17 sati na poligonu u Sjevernom logoru.
“Pozivamo sve dobronamjerne građane Mostara da nam se danas u 17 sati pridruže na poligonu u Sjevernom logoru kako bismo zajedno iskazali prosvjed protiv odluke Gradske uprave Grada Mostara da se privremeno odlagalište otpada smjesti u Zalik”, navodi se u pozivu.
Građani su pozvali i odgovorne predstavnike Gradske uprave Grada Mostara, posebno gradske vijećnike, da im se pridruže kako bi se, kako navode, zajednički pokušalo pronaći prihvatljivo i održivo rješenje.
“Pozivamo i odgovorne predstavnike Gradske uprave Grada Mostara, a posebno naše vijećnike, da nam se pridruže kako bismo zajednički pokušali pronaći prihvatljivo i održivo rješenje u interesu svih građana naselja Zalik i grada Mostara”, stoji u pozivu.
Mostar se posljednjih dana suočava s ozbiljnom krizom odvoza otpada nakon problema na deponiji Uborak. Grad je, u pokušaju stabilizacije sustava, najavio korištenje privremenih pretovarnih lokacija s kojih bi se otpad dalje odvozio na dogovorena odlagališta.
Međutim, izbor pojedinih lokacija izazvao je nezadovoljstvo građana, koji traže da se rješenja donose uz njihovo sudjelovanje i uz jasne garancije da neće biti ugroženi uvjeti života u naseljima.
Vezani članci