Sud u Trebinju: Po tri godine zatvora za krijumčarenje 100 kg marihuane u Istočnom Mostaru

Hercegovina.info
Vidi originalni članak

Državljanin Crne Gore Vedran Laličević, Rajko Jevrić i Marko Vučurović iz Nikšića te Milko Buha iz Gacka osuđeni su pred Okružnim sudom Trebinje na ukupno 12 godina zatvora zbog nabave i prijevoza oko 100 kilograma marihuane. Svi su sporazumno priznali krivnju i dobili kazne od po tri godine zatvora, saznaju Nezavisne.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prema presudi, riječ je o kaznenom djelu neovlaštene proizvodnje i prometa opojnih droga koje su počinili zajedno. Sud navodi da su optuženi 28. travnja ove godine, oko 3.30 sati, u mjestu Zijemlja na području općine Istočni Mostar, zajednički i u dogovoru, po unaprijed podijeljenim ulogama, radi daljnje prodaje neovlašteno držali i prenosili zeljastu materiju morfoloških karakteristika opojne droge marihuane.

"Radi se o količini bruto mase od 100,15 kilograma opojne droge", stoji u presudi Okružnog suda Trebinje.

Četvorka je uhićena u travnju u sklopu akcije "Uskok" na području Nevesinja, kada je policija prilikom pretresa vozila otkrila drogu skrivenu u putnim torbama. Prevozili su je u automobilu crnogorskih registarskih oznaka, a u akciji su pretresena dva vozila.

Istraga je pokazala da je marihuana bila namijenjena daljnjoj preprodaji na teritoriju BiH i drugim državama.

Akcija „Uskok“ imala je nastavke. U srpnju su uhićeni Milorad Nosović iz Bileće i državljanin Crne Gore Veselin Jancer, a zaplijenjeno je 33,5 kilograma skanka. Potom je početkom studenog, u akciji „Uskok 3“, pronađeno dodatnih 53,8 kilograma marihuane, kada su uhićeni policijski službenik MUP-a HNK Srđan Bovan, Bilećanin Dejan Dangubić, Radojica Đedovica iz Trebinja i Bojan Pantić iz Bileće.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Istrage u okviru ove serije akcija se nastavljaju.

Vezani članci