Beograd: Uhićen muškarac za kojeg se sumnja da je nožem napao staricu pred očima šokiranog unuka
Beograd je odahnuo nakon višesatne policijske potrage koja je uslijedila nakon teškog napada na stariju ženu u Novom Beogradu. Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije uhitili su Tihomira Krstića (44), koji se sumnjiči za razbojništvo i pokušaj teškog ubojstva, prenose beogradski mediji.
Krstić je uhićen na području Rakovice, u Ulici Pilota Mihajila Petrovića, nakon intenzivne potrage koja je trajala od prethodnog dana. Policija sumnja da je zbog torbe napao i nožem izbo S. Ć. (67), i to pred očima njezina trogodišnjeg unuka.
Napad se dogodio u Bulevaru Arsenija Čarnojevića u Novi Beograd, u blizini broja 199, kada se žena vraćala iz šetnje s djetetom. Prema dostupnim informacijama, osumnjičeni je pratio žrtvu te ju je napao u ulazu stambene zgrade. Žena je pri padu zadobila teške tjelesne ozljede, nakon čega je napadač pobjegao s njezinom torbom.
Iz Urgentnog centra priopćeno je da je žena zadobila više ubodnih rana te teške ozljede prsnog koša i zdjelice. Liječnici navode da je njezino stanje i dalje ozbiljno, ali stabilno, te da se nalazi pod stalnim nadzorom zbog komplikacija izazvanih ozljedama pluća.
Nakon napada osumnjičeni je pobjegao, a policija je uz pomoć dojava građana rekonstruirala njegovo kretanje. Akcija je okončana na području Vračar, gdje je Krstić lociran i priveden bez pružanja otpora.
Stanari zgrade u kojoj se napad dogodio i dalje su u šoku. Jedna od svjedokinja izjavila je da je u prvi trenutak pomislila kako se radi o dječjoj igri.
„Mislila sam da se djeca igraju, a onda sam čula zapomaganje. Kada sam izašla, vidjela sam ženu ozlijeđenu na podu, a dijete pored nje potpuno nijemo“, ispričala je stanarka za medije.
Trogodišnji dječak koji je svjedočio napadu na svoju baku nalazi se pod nadzorom psihologa. Stručnjaci navode kako će mu biti potrebna dugotrajnija psihološka podrška.
Protiv Tihomira Krstića pokrenuta je istraga zbog sumnje da je počinio pokušaj teškog ubojstva iz koristoljublja na svirep način i razbojništvo. Određeno mu je zadržavanje do 48 sati, nakon čega će biti predan nadležnom tužiteljstvu. Za ova kaznena djela predviđena je višegodišnja zatvorska kazna.
Vezani članci