S tržišta BiH povlače se određene serije dječje hrane
S tržišta Bosne i Hercegovine povlače se pojedine serije mliječne formule za dojenčad "Bebelac 1" proizvođača Nutricija, priopćeno je iz Agencije za sigurnost hrane BiH.
Razlog povlačenja su novi pragovi za cereulid u formulama za dojenčad.
Riječ je o pakiranju "Bebelac 1" od 400 grama i to o sljedećim serijama: 101464047 s rokom trajanja do 8. kolovoza, 101472783 s rokom do 3. listopada, 101483510 s rokom trajanja do 10. prosinca te 101487635 s rokom trajanja do 7. siječnja 2027. godine.
"Iz Agencije navode da se opoziv provodi u više europskih zemalja te da, u slučaju pojave simptoma poput povraćanja ili proljeva kod dojenčadi nakon konzumacije proizvoda obuhvaćenih opozivom, Europski centar za kontrolu i prevenciju bolesti preporučuje javljanje liječniku."
Kod težih simptoma, poput dehidracije ili kontinuiranog povraćanja, potrebno je zatražiti hitnu medicinsku pomoć, budući da gastrointestinalne tegobe kod dojenčadi mogu brzo dovesti do ozbiljnih komplikacija, bez obzira na uzrok.
Tvrtka "Evropa lijek farma", u svojstvu uvoznika u BiH, obavijestila je Agenciju o dobrovoljnom povlačenju i opozivu određenih serija mliječne formule, nakon što je postupak pokrenuo proizvođač sukladno smjernicama Europske agencije za sigurnost hrane.
Agencija za sigurnost hrane BiH dostavila je sve raspoložive informacije nadležnim inspekcijskim tijelima na daljnje postupanje.
Vezani članci