Bolesna uprava BHANSA-e nije došla na javno saslušanje

Hercegovina.info
Vidi originalni članak

Rukovodstvo BHANSA-e danas se nije pojavilo na javnom saslušanju pred parlamentarnom Komisijom za promet i komunikacije, iako je poziv upućen sukladno Zakonu o parlamentarnom nadzoru.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zbog nedolaska pozvanih, saslušanje koje je bilo zakazano u organizaciji Komisije za promet i komunikacije Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH nije održano, a članovi Komisije najavili su da će na jednoj od narednih sjednica biti određen novi datum i mjesto njegovog održavanja.

Kako su jučer objavili pojedini mediji, cilj javnog saslušanja bio je utvrditi razloge zbog kojih rukovodstvo BHANSA-e odbija sudjelovati na sjednicama Komisije, kao i zašto, unatoč ranijim urgencijama, nisu dostavljeni traženi materijali o financijskom poslovanju i broju zaposlenih u Agenciji.

Također je bilo planirano razmotriti postupa li BHANSA u skladu sa Zakonom o BHANSA-i te analizirati rad i poslovanje Agencije u razdoblju od 1. siječnja 2024. do 26. studenoga 2025. godine.

U međuvremenu je član Komisije, zastupnik SDA Edin Ramić, na svom Facebook profilu objavio faksimil dopisa iz Ureda direktora BHANSA-e Davorina Primorca, u kojem se navodi da su članovi Uprave trenutačno na bolovanju, zbog čega se nisu bili u mogućnosti odazvati javnom saslušanju u Parlamentarnoj skupštini BiH.

Iz navedene formulacije proizlazi da se na bolovanju nalazi i sam direktor BHANSA-e, Davorin Primorac, zet predsjednika HDZ-a BiH Dragana Čovića, koji se nalazi na čelu Agencije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na prijedlog članova Komisije, novi termin javnog saslušanja bit će utvrđen na narednoj sjednici Komisije za promet i komunikacije Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH.

Vezani članci