Još jedna država priznala vozačku dozvolu iz BiH
Predsjedništvo Bosne i Hercegovine na sjednici je donijelo Odluku o prihvaćanju Memoranduma o razumijevanju između Vijeća ministara BiH i Vlade Ujedinjenih Arapskih Emirata o uzajamnom priznavanju i zamjeni vozačkih dozvola.
Ovim Memorandumom građanima BiH koji žive ili borave u Emiratima bit će omogućena zamjena vozačke dozvole za B kategoriju bez polaganja vozačkog ispita, uz ispunjavanje standardnih administrativnih uvjeta poput važeće boravišne dozvole, minimalne dobi i zdravstvene sposobnosti.
Isto će biti omogućeno i državljanima Ujedinjenih Arapskih Emirata koji žive ili borave u BiH.
"Memorandum će našim građanima olakšati svakodnevni život i smanjiti nepotrebne troškove i procedure", izjavio je ministar komunikacija i prometa BiH Edin Forto, priopćeno je iz Ministarstva komunikacija i prometa BiH.
Vezani članci