Agencija za vodno područje Jadranskog mora Mostar upozorila na mogućnost izvanrednog hidrološkog stanja

Hercegovina.info
Vidi originalni članak

Agencija za vodno područje Jadranskog mora Mostar upozorila je na mogućnost izvanrednog hidrološkog stanja na vodnom području Jadranskog mora tijekom 3. i 4. lipnja, zbog najavljenih obilnijih oborina i mogućeg porasta vodostaja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prema prognozama, u iduća 24 sata očekuju se povremeno obilnije oborine, a lokalno su mogući intenzivni pljuskovi s količinom kiše od 20 do 30 litara po četvornom metru u razdoblju od tri sata.

Zbog takvih vremenskih prilika moguća je pojava urbanih poplava, dok se na većini hidroloških postaja na vodnom području Jadranskog mora očekuje porast vodostaja.

Iz Agencije su pozvali nadležne institucije da prate stanje na terenu i postupaju u skladu s Federalnim operativnim planom obrane od poplava, uz pojačan oprez službi koje provode mjere zaštite i spašavanja ljudi i materijalnih dobara.

Također je preporučeno da službe civilne zaštite upozore stanovništvo koje živi uz rijeke bez izgrađenih zaštitnih vodnih objekata na opasnost od približavanja obalama, zbog mogućeg povećanja dubine i brzine toka vode.

Sve aktivnosti praćenja i obavještavanja o hidrološkom stanju provode se u skladu s Federalnim operativnim planom obrane od poplava.

Vezani članci