FOTO Taekwondo klub Cro Star Mostar proslavio 23. rođendan uz velike uspjehe
U Taekwondo klubu Cro Star Mostar proteklih je dana vladalo veselo ozračje ispunjeno ponosom i slavljenjem velikih sportskih dostignuća. Klub je obilježio 23 godine kontinuiranog rada, uspjeha i predanosti razvoju taekwondoa na području Mostara i šire.
Treneri ističu kako iza njih stoje desetljeća predanog rada i brojnih rezultata, ali i kako budućnost donosi još ambicioznije planove i ciljeve.
Godina u znaku priznanja Klaudiji Marić
Proslava je bila i prilika za podsjećanje na važan jubilej – godinu dana otkako je trenerica Klaudia Marić primljena u Taekwondo Hall of Fame (Kuću slavnih taekwondoa). Ona je i dalje jedina žena iz Bosne i Hercegovine kojoj je ukazana ova prestižna čast. Marić već 23 godine predano vodi prvi taekwondo klub u povijesti Mostara, ostavljajući neizbrisiv trag u razvoju ovoga sporta u regiji.
„Zadnjih nekoliko dana zaista je bilo veselo u našem klubu. Obilježili smo rođendan, prisjetili se mog prijema u Kuću slavnih, a dodatno nas je razveselila vijest o sudjelovanju naše Ive Marić na okupljanju taekwondo reprezentacije BiH“, izjavila je Klaudia Marić.
Uspjesi Ive Marić
Uz slavlje, stigla je i potvrda sportskog kvaliteta kluba. Iva Marić, kadetkinja Cro Stara, sudjelovala je proteklog vikenda na okupljanju reprezentacije BiH u Livnu, gdje se pripremala za Europsko kadetsko prvenstvo.
U 2025. godini osvojila je tri zlatne medalje na kriterijskim turnirima koje priznaje Taekwondo savez BiH – postavši aktualna državna prvakinja, prvakinja Federacije BiH i prvakinja Kupa BiH. Također je proglašena najboljom kadetkinjom prvenstva Federacije BiH.
Iva se istaknula i u mlađim kategorijama – bila je državna prvakinja, prvakinja Federacije BiH, prvakinja Kupa BiH, prvakinja Herceg-Bosne, najbolja sportašica kluba te osvajačica bronce na Balkanskom prvenstvu.
„Naša Iva je aktivna sportašica već godinama i od najranijih uzrasta bilježi vrhunske rezultate. Stoga njezin poziv u reprezentaciju nije iznenađenje, već logičan slijed njezina predanog rada“, dodala je trenerica Marić.
Upisi i novi članovi
Uz uspjehe i jubileje, Cro Star Mostar otvorio je vrata i novim članovima. Upisi su još uvijek u tijeku, a klub se već može pohvaliti velikim brojem novih polaznika – od najmlađih u grupi „Taekwondo klinci“, preko osnovnoškolaca i srednjoškolaca, pa sve do odraslih u rekreativnim grupama.
Posebna pogodnost je mogućnost da roditelji treniraju u isto vrijeme kad i njihova djeca, čime se potiče zajednička tjelovježba i štedi vrijeme. Upis je besplatan, a svi zainteresirani mogu doći na probne treninge i upoznati se s duhom sporta i zajedništva koji vlada u klubu.
Sve informacije o upisima, treninzima i aktivnostima dostupne su na društvenim mrežama kluba i putem plakata postavljenih diljem Mostara.
Vezani članci