Ljubuški slavi: Izviđač ostvario prvu pobjedu u SEHA ligi

Ljubušaci su na svom parketu pred oko 2000 gledatelja svladali ekipu Tatran Prešov rezultatom 33:28.

Izviđač je susret otvorio golovima Jarka i Šarca , a domaćin je održavao prednost od 2-3 pogotka razlike. Ante Grbavac svojim prvim golovima na utakmici odvodi Ljubušake na odmor s vodstvom 17:11.

Dobro su domaći rukometaši otvorili i nastavak susreta, te dodatno povećali svoju prednost. No, tada slijedi pad u igri koji vješto koriste gosti i serijom golova iz kontri dolaze na zaostatak od dva pogotka, u 43. minuti bilo je 21:19.

Izviđač je zatim prebacio u brzinu više i dolazi do vodstva 25:20. No, gosti se ne predaju i serijom 3:0 se ponovno vraćaju u susret.

Ipak, domaći rukometaši su uz potporu s tribina uspjeli sačuvati prvu pobjedu u SEHA ligi, izuzetno važnu za samopouzdanje u nastavku natjecanja.

Najefikasniji u ekipi Izviđača bio je Josip Šarac sa sedam pogodaka, za Slovake je Tomas Čip postigao devet golova.