Austrija bolja od BiH: Loše drugo poluvrijeme uzrok poraza

Večeras su u dvorani Ali Bin Hamad Al-Attiyah  rukometaši BiH poraženi od Austrije rezultatom 21:23, a razlog je vrlo loša igra u drugom poluvremenu i neshvatljive greške u napadu.

Za razliku od juče kada su pravili dosta grešaka, večeras su igrači Dragana Markovića odigrali skoncentrisanije prvo poluvrijeme. Rezultat toga bio je i gol prednosti (13:12), a najbolji igrač u prvih 30 minuta bio je Senjamin Burić sa 4 pogotka, dok je Dejan Malinović postigao tri.

Međutim,u nastavku se igra  rukometaša BiH raspala. Prije svega u napadu, gdje je sve branio golman Thomas Bauer. Zmajevi su za 20 minuta drugog dijela postigli samo tri pogotka, što su razigrani Austrijanci iskoristili za veliki preokret - u 50. minuti na semaforu je pisalo 20:15.

Tu je utakmica praktično bila riješena. Povratka nije bilo, pa izabranici Dragana Markovića imaju pobjedu i crveni karton. U 55. minuti Vladimir Vranješ je zaradio direktni crveni karton.