Senzacionalna pobjeda Ivice Kostelića!

Vidi originalni članak
Premda je u Kitzbuehel stigao kao vodeći skijaš svijeta nitko nije očekivao pobjedu na čuvenom Streifu. Međutim, Kostelić je deklasirao konkurenciju ostvarivši prvu pobjedu u karijeri u superveleslalomu i to baš u Kitzbuehelu, skijaškom hramu i najprestižnijem mjestu u Svjetskom kupu. To je ujedno prva hrvatska pobjeda u jednoj od brzih disciplina.

Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Georg Streitberger s 23 stotinke zaostatka, a treći je bio glavni Ivičin suparnik za veliki Kristalni globus Norvežanin Aksel Lund Svindal s 28 stotinki zaostatka. Švicarac Silvan Zurbriggen bio je šesti, a Austrijanac Benjamin Raich nije završio utrku.

Peta pobjeda u 19 dana

Bila je to peta Ivičina pobjeda ove sezone, točnije peta u posljednjih 19 dana. Seriju je otvorio trijumfom u Muenchenu u paralelnom slalomu (2.1.), uslijedilo je slavlje u slalomu u Adelbodenu (9.1.), superkombinacija (14.1.) i slalom (15.1.) u Wengenu i sada Kitzbuhel. Kosteliću je to ukupno 16. pobjeda u karijeri, a ove godine slavio je u slalomu, superkombinaciji i superveleslalomu.

Na današnjem superveleslalomu nastupila su još dvojica hrvatskih predstavnika. Natko Zrnčić-Dim je ponovno ostao na korak do bodova. Sa startnim brojem 55 Zrnčić-Dim je osvojio 33. mjesto s 3,26 sekundi zaostatka za Kostelićem, a Tin Široki nije završio utrku.

Pobjeda nakon četiri nastupa

Kostelić je dosad triput nastupio u superveleslalomu u Kitzbuehelu. Debitirao je 2008. osvojivši 22. mjesto, godinu dana poslije bio je 20., a prošle godine osvojio je 16. mjesto.

Najbolji rezultat u karijeri u superveleslalomu ostvario je prošle godine kada je zauzeo drugo mjesto u Garmisch-Partenkirchenu. Kostelić je prošle godine u Kitzbuehelu pobijedio u kombinaciji zbog čega je u rujnu prošle godine dobio iznimnu čast, gondolu sa svojim imenom, svojevrsni skijaški Hall of Fame. Gondola broj 26 od tada nosi ime Ivice Kostelića.

Kostelić povećava prednost

Kostelić je ujedno povećao svoju prednost u ukupnom poretku Svjetskog kupa na 255 bodova ispred drugoplasiranog Svindala, trećeplasirani Zurbriggen zaostaje već 317 bodova.

U poretku superveleslaloma na prvo mjesto probio se Streitberger sa 227 bodova, Švicarac Didier Cuche skočio je na drugo mjesto (179), a na trećem mjestu je Austrijanac Romed Baumann (163). Kostelić se današnjom pobjedom popeo na šesto mjesto sa 146 bodova.

Kostelića na 71. izdanju Hahnenkamma očekuju još dva nastupa, sutrašnji spust te slalom i kombinacija u nedjelju.