Roland Garros: Čilić u drugom kolu, predaja Dodiga

U prvom kolu Čilić je pobijedio Španjolca Pabla Andujara sa 6:0, 6:3, 7:6 (6) nakon dva sata i deset minuta igre. Nakon lako dobivena prva dva seta, problemi za Čilića uslijedili su u trećem setu koji je trajao gotovo 70 minuta.

Naš tenisač za pobjedu je servirao 13 aseva i realizirao 68 posto poena na prvom servisu, suparniku je uzeo pet puta servis, a svoj je izgubio samo jednom. Bio je ovo njihov treći međusobni susret i druga Čilićeva pobjeda protiv trenutačno 78. tenisača svijeta.

U drugom kolu Čilića čeka bolji iz ogleda između Slovaka Miloslava Mečira, 211. tenisača svijeta, i Nijemca Tobiasa Kamkea koji je 106. na ATP ljestvici.

Nažalost, bez drugog kola ostao je Ivan Dodig koji je predao meč Španjolcu Marcelu Granollersu kod rezultata 2:2 u prvom setu. Zbog ozljede ramena Dodig je ranije otkazao nastup u paru s Brazilcem Marcelom Melom.