Marin Čilić u 3. kolu Wimbledona

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo najvećeg svjetskog turnira Wimbledona, on je u 2. kolu nadigrao Austrijanca Andreasa Haider-Maurera sa 3-6, 6-1, 6-4, 6-4 u susretu koji je trajao dva sata i 12 minuta.
Bio je ovo drugi međusobni susret Čilića i Haider-Maurera, a naš je igrač uzvratio Austrijancu za poraz u četvrtfinalu turnira u Beču 2010. godine.
Haider-Maurer je odlično krenuo u dvoboj, poglavito na reternu gdje je u prvom setu stvarao probleme Čiliću. Naš je igrač u šestoj igri uspio spasiti 15-40, ali u osmoj se nije upio izvući, te je Austrijanac iskoristio svoju ukupno četvrtu priliku za »break« kojom je poveo sa 5-3. U sljedećem gemu Čilić je stigao do 15-40 i prilike za povratak u prvi set, ali Haider-Maurer se uspio izvući odličnim servisima i tu dionicu igre riješiti u svoju korist.
No, u drugom setu Čilić je zaigrao bolje kako na svom početnom udarcu tako i na reternu, te je čak dva puta oduzimao servis Haider-Maureru ostavivši Austrijanca bez osvojenog poena. Čiliću je bila pogtrebna samo 21 minuta za poravnanje rezultata.
Kako je zaključio drugi set, Čilić je započeo i treći oduzevši servis Haider-Maureru u prvoj igri te dionice. Ispostavilo se da je to bio jedini »break« u trećoj dionici koji je omogućio Čiliću vodstvo od 2-1.Ključnim gemom u četvrtom setu pokazao se onjaj kod rezultata 1-1 kada je Čilić još jednom oduzeo servis Haider-Maureru. Kod vodstva 4-2 naš je igrač imao priliku za još jedan »break«, ali je propustio 0-40, dok je kod vodstva 5-3 imao tri meč-lopte na servis Austrijanca koje nije uspio realizirati. Ipak, kada je servirao za meč bez problema je završio posao.
U 3. kolu Čilić će igrati protiv pobjednika susreta između Čeha Tomaša Berdycha i Australca Bernarda Tomića.
Rezultati susreta s najvećeg svjetskog teniskog turnira Wimbledona igranih u srijedu:
TENISAČI, 2. KOLO:
Sergij Stahovski (Ukr) - Ernests Gulbis (Lat/12) 6-4, 6-3, 7-6 (5)
Jeremy Chardy (Fra) - Marinko Matošević (Aus) 6-7 (5), 7-6 (7), 7-6 (9), 4-6, 7-5
Andy Murray (VB/3) - Blaž Rola (Slo) 6-1, 6-1, 6-0
Kevin Anderson (JAR/20) - Edouard Roger-Vasselin (Fra) 7-6 (0), 1-6, 6-3, 6-4
Grigor Dimitrov (Bug/11) - Luke Saville (Aus) 6-3, 6-2, 6-4
Oleksandr Dolgopolov (Ukr/21) - Benjamin Becker (Njem) 6-7 (4), 7-6 (0), 6-3, 6-4
Roberto Bautista (Špa/27) - Jan Hernych (Češ) 7-5, 4-6, 6-2, 6-2
Leonardo Mayer (Arg) - Marcos Baghdatis (Cip) 7-6 (4), 4-6, 6-1, 6-4
Fabio Fognini (Ita/16) - Tim Puetz (Njem) 2-6, 6-4, 7-6 (6), 6-3
Andrej Kuznjecov (Rus) - David Ferrer (Špa/7) 6-7 (5), 6-0, 3-6, 6-3, 6-2
MARIN ČILIĆ (HRV/26) - Andreas Haider-Maurer (Aut) 3-6, 6-1, 6-4, 6-4