EUROPSKO PRVENSTVO Brončano odličje za Lanu Pudar

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je brončanu medalju na 100 metara leptir na Europskom seniorskom prvenstvu u Rimu.

Šesnaestogodišnja Mostarka je do povijesne medalje za BiH došla preplivavši dionicu u vremenu 57 sekundi i 27 stotinki ili 61 stotinku sporije od Šveđanke Louise Hansson koja je osvojila zlato.

Srebro je pripalo Francuskinji Marie Wattel (56.80), objavila je Fena.

Lana Pudar je na Europskom prvenstvu u Rimu već nastupila u disciplini 50 metara leptir u kojoj je zuzela 10. mjesto, dok je sutra očekuje nastup na 200 metara leptir.