Duje Draganja je novi europski prvak!

Hrvatska ima još jednog europskog prvaka! Nakon Sanje Jovanović koja je u Istanbulu obranila je naslov europske prvakinje na 50 metara leđno, Duje Draganja je europsko zlato uzeo na 100 metara mješovito i postavio novi hrvatski rekord - 51.20!

Duje je svoj i hrvatski rekord popravio za skoro sekundu, dosadašnje najbolje vrijeme iznosilo je 52.17. S obzirom da je osvojio je i srebrnu medalju u finalu utrke na 50 metara, najbolji hrvatski plivač vratit će se u Hrvatsku s dva odličja iz Istanbula, dok još pet kolajni s europskih smotri već čuva 'u vitrini'.

Sanja je 'posao odradila' još u petak

Draganja odlično krenuo u utrku i nakon 25 metara delfinovim stilom bio je najbolji, nakon leđne tehnike je pao na treću poziciju, no prsnim stilom se vratio u vodstvo, a potom u posljednjih 25 metara slobodnim stilom zadržao vodstvo.

Drugo mjesto osvojio je Rus Sergej Fesikov (51.29), a treći je bio Slovenac Peter Mankoč (51.52)

Hrvatske medalje iz Istanbula
Hrvatska plivačka reprezentacija je na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Istanbulu osvojila pet odličja - dva zlata i tri srebra.

Duje Draganja - zlato na 100 mješovito (51.20), srebro na 50 slobodno (20.70)

Sanja Jovanović - zlato na 50 leđno (25.70 - svjetski rekord), srebro na 100 leđno (56.93)

Štafeta (Duje Draganja, Aleksej Puninski, Mario Todorović, Mario Delač) - srebro na 4x50 slobodno (1:23.18).