Dodig i Karlović slavili u Šangaju

Vidi originalni članak
U 1. setu se moglo posvjedočiti tipičnom Karlovićevom meču, bez većih opasnosti po servis i onda se stiže do trinaeste igre u kojoj je naš tenisač pokazao iskustvo. Lu je brzo otišao na prednost od 3 poena(4-1) ali Karlović vraća mini break i uzima tiebreak rezultatom 8-6! U drugom setu Karlović odmah oduzima break svom protivniku i lagano zaključuje meč.

Naš drugi preostali predstavnik na turniru ,Ivan Dodig je također završio uspješno svoj posao u 1. kolu. Osvetio se Urugvajcu Pablu Cuevasu za poraz u Kuala Lumpuru. Prvi je set Dodig otvorio vrlo slabo, Cuevas mu je stalno prijetio na servisu, ali Dodig se izvlači iz svih tih problema i breaka protivnika. Imao je Dodig 5:3 i 3 set lopte da okonča set , ali nije uspio. Cuevas se vraća na 5:5, ali Dodig ne posustaje te novim breakom i sigurnim servisom uzima set. U 2. je setu Dodig breaknuo pri rezultatu 3-2 te je za razliku od 1. seta, lagano završio meč. Protivnik u 2. kolu mu je Mikhail Youzhny dok će Karlović igrati protiv pobjednika meča Berdych/Gasquet.

Karlović-Lu 7-6,6-3.  Dodig-Cuevas 7-5,6-2.