Čilić izgubio od Wawrinke u dva tie-breaka i ispao s Mastersa u Londonui

Niti jednu priliku za break nije imao Wawrinka u prvom setu, Čilić je na njegovom servisu kod 5:4 imao set-loptu, ali nije uspio izbjeći tie-break u kojem je Švicarac sa 7:3 uzeo prvi set.

U drugom je Čilić odmah uzeo "break" i mirno poveo s 2:0, no odmah zatim ispustio prednost, a Wawrinka preokrenuo na 2:3. Čilić je izjednačio, Švicarac vratio vodstvo, a hrvatski tenisač se dobro namučio da ostane u igri i stigne do 4:4 nakon što je Wawrinka držao 40:40. Poveo je zatim i 5:4. Čilić je izjednačio, ali već počeo pokazivati nervozu na terenu. Wawrinka je poveo sa 6:5, Marin servirao za tie-break, zaostao na 15:30, Švicarac je stigao do 40:40, ali Čilić ipak spašava i dolazi do 6:6. U tie-breaku je Wawrinka još jednom bio bolji i sa 7:3 osigurao pobjedu, javlja Index.hr.

Najboljeg hrvatskog tenisača još čeka okršaj s Keijom Nishikorijem, ali već sada je jasno da nema nikakve šanse proći u polufinale.

Čilićev poraz je loša vijest iza Murrayja koji protiv Wawrinke u posljednjem kolu igra za prolaz skupine.