ATP Queen's Club: Poraz Čilića

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira u londonskom Queen's Clubu, bolji od njega je u susretu 1. kola bio Australac hrvatskih korijena Marinko Matošević sa 6-4, 6-4 nakon sat i 17 minuta igre.

Bio je ovo četvrti međusobni susret Čilića i Matoševića i prva pobjeda australskog igrača rođenog u Jajcu.

U oba seta kobnom po Čilića pokazala se peta igra, jer je u oba navrata upravo kod rezultata 2-2 izgubio svoj servis, a to su ujedno bili i jedini »breakovi« u susretu.

Čilić je svaki put imao po jednu priliku za povratak izgubljenog servisa, u prvom setu kod zaostatka 2-3, a u drugom kod 3-4, no nije uspio iskoristiti činjenicu što Matošević u tim gemovima nije uspijevao ubaciti prve servise.

Porazom u 1. kolu ovogodišnjeg Queen'sa, Čilić će pokvariti plasman na sljedećoj ATP ljestvici jer je prošle godine na ovom turniru igrao u finalu.