Večer ludih iznenađenja i preokreta: Tudor 'petardom' bacio Grke u euforiju, Borussia pobijedila nakon 0:3!

Njegov je PAOK kod kuće pregazio danski Brøndby, zabivši im samo jedan gol manje nego Lokomotivi prije mjesec dana.

Završilo je 5:0, a junak utakmice bio je slovački napadač Robert Mak koji je postigao hat-trick. Osim njega, zabili su Pelkas i Rodrigues. PAOK je u 89. minuti mogao postići i šesti gol, no Kaçe je promašio jedanaesterac.

Otkad je vodi Tudor, momčad iz Soluna u tri utakmice na domaćem terenu još nije primila gol, a sada je čeka još barem sedam europskih ispita.

Senzacija večeri zamalo se dogodila u norveškom gradu Skienu, gdje je Borussia Dortmund furioznim preokretom izbjegla blamažu protiv Odda. Domaćini su nakon 22 minute imali nestvarnih 3:0, zahvaljujući golovima Samuelsena, Nordkvellea i Ruuda.

Finalist Lige prvaka iz 2013. na vrijeme je pohvatao konce i u 34. minuti počeo okretati rezultat. Dvaput je zabio Aubameyang, a jednom Kagawa i Mhitarjan pa će momčad Thomasa Tuchela na Westfalenu startati s više nego prihvatljivih 4-3. Odd inače ove sezone tek treći put u povijesti igra u eurokupovima, prošli su već tri pretkola te izbacivali Šerif, Shamrock i Elfsborg.

Od hrvatskih igrača, Duje Ćaleta-Car odigrao je svih 90 minuta u porazu Salzburga kod Beqirajevog Dinama iz Minska (0-2). Cijelu utakmicu odradili su i Danijel Pranjić te Mladen Petrić u remiju Qabale i Panathinaikosa (0-0), dok je Ivan Santini igrao do 65. minute za Standard, koji se s 0-2 vraća iz Moldea. Igor Banović i Karlo Belak nastupili su u remiju svojeg Milsamija protiv uglednog Saint-Étiennea (1-1).

Veliku pobjedu kod kuće upisao je bivši napadač Lokomotive Matej Jelić. Njegova je Žilina protiv Athletica na poluvremenu gubila 0-2 pa u nastavku okrenula na 3-2, uz dva gola brazilskog džokera Williana Alvesa de Oliveire. Jelić je igrao svih 90 minuta.