VIDEO  Primera: Barcelona slavila u "El Clasicu"

Real je poveo u 20. sekundi utakmice golom Karima Benzeme, koji je iskoristio grešku golmana Barcelone Victora Valdesa.

Do izjednačenja čekalo se do 30. minute, kada je pogodak za Katalonce postigao Alexis Sanchez.

U drugom poluvremenu Barcelona je postigla još dva gola i došla do pobjede na stadionu "Santiago Bernabue". U 53. minuti Marcelo je postigao autogol i Barceloni donio prednost od 1:2, a konačnih 1:3 postavio je Fabregas u 66. minuti.

Ovom pobjedom Barcelona se na tabeli izjednačila s Realom koji ima utakmicu manje. Obje ekipe imaju po 37 bodova.

U prvoj utakmici u okviru 16. kola Levante je sa 1:0 pobijedio Sevillu za koju je cijelu utakmicu igrao Emir Spahić, dok je Betis savladao Valenciju sa 1:0.

Real Madrid 1-3 Barcelona - All Goals by goalsarena2012