Olympiakos bolji od Uniteda, Borusija pobijedila Zenit

Vidi originalni članak
U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Olympiakos je u Pireju pobijedio Manchester United 2-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale.

Golove za grčkog prvaka zabili su Alejandro Dominguez u 38. i Joel Campbell, igrač Arsenala na posudbi u Pireju, u 55. minuti. Aktualni engleski prvak nije pokazao praktički ništa. Jedinu priliku 'Crveni vragovi' su imali u 81. minuti kada je Van Persie loše pucao s desetak metara.

Posljednji put ManU je na gostovanju u Ligi prvaka izgubio s dva razlike u svibnju 2011. od Barcelone (1-3).

Borussija Dortmund je u St Peterburgu pobijedila Zenit 4-2 (2-0) i praktički nakon prve utakmice osigurala prolaz u četvrtfinale.

U zanimljivoj utakmici europski prvak je već nakon pet minuta vodio 2-0 golovima Henrika Mhitariana (4) i Marca Reusa (5). Zenit je smanjio u 57. minuti golom Olega Šatova, no četiri minute kasnije Robert Lewandowski je vratio na plus dva. Hulk je u 69. minuti iz jedanaesterca vratio nadu domaćinu, no minutu kasnije Lewandowski je svojim drugom golom razriješio sve dvojbe oko pitanja pobjednika.

Uzvratni susret je 19. ožujka u Dortmundu.