VIDEO  NOVI ŠAMAR ZA SARAJEVO Igman iz Konjica slavio protiv 'Bordo' momčadi iako je utakmicu završio s devet igrača

Igman iz Konjica danas je na svom terenu pobijedio favorizirano Sarajevo i tako ispisao povijest kluba, ostvarivši prvu pobjedu u Premijer ligi BiH ikada.

Iako su utakmicu završili s devet igrača, domaći su uspjeli slaviti rezultatom 2:0 i tako zadati novi udarac momčadi s Koševa.

U 28. minuti Musa ruši Ramića u kaznenom prostoru i sudac pokazuje na bijelu točku. Hrelja je pucao, Šahinović brani, ali lopta se ponovno odbija do Hrelje koji postiže povijesni pogodak za Igman.

Do drugog pogotka domaći su došli u 53. minuti. Ubacio je Bodul, a Jakupović glavom matira vratara Sarajeva.

Dvije minute kasnije nakon sjajne asistencije Bodul ostavlja svoju momčad na cjedilu. Udario je Ikića po licu, a sudac mu je pokazao put u svlačionicu.

Mogli su domaći i nakon toga do pogotka u dva navrata. U 61. minuti pucao je Ramić, a Šahinović dobro brani.

U 90. minuti Hebibović je s polovine terena pogodio gredu istrčalog vratara Sarajeva.

Imalo je i Sarajevo nekoliko prigoda za pogodak preko; Suljića, Varešanovića, Mulahusejnović i Kobiljara, no sve je to danas izgledalo jako loše od igrača Feđe Dudića.

Do kraja utakmice domaći su dobili još jedno isključenje. Blagojević koji je ušao u 82. minuti, u samo deset minuta uspio je zaraditi dva crvena kartona.

Sljedeće kolo Igman ide u goste kod Posušja, dok će Sarajevo dočekati Slobodu na Koševu.