Mandžukić prvi strijelac Bundeslige!

Mandžukić je u igru ušao u 57. minuti. Devet minuta poslije preciznim je udarcem svladao Diega Benaglija za vodstvo gostiju od 3:1. Mandžukić je postigao i posljednji gol na utakmici. U 80. minuti je zabio za konačnih 6:1.

Golove za aktualnog europskog i njemačkog prvaka zabili su i Xerdan Shaqiri (26), Thomas Müller (63, 78) i Franck Ribery (71). Pogodak za Wolfsburg postigao je Naldo (17). Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za Vukove, a Ivica Olić nije ulazio u igru.

Mandžukić je sa 16 golova u ovoj sezoni zasjeo na prvo mjesto strijelaca u Bundesligi. Drugi je Robert Lewandowski iz Borussije Dortmund s 15 pogodaka. Inače, Mandžukić je ove sezone zabio ukupno 21 pogodak.

Današnjom pobjedom Bayern je produžio niz na 49 utakmica bez poraza, a ove sezone Bavarci su u prvenstvu upisali 22 poraza i dva neodlučena ishoda.

Uvjerljiv je bio i Schalke koji je na svojem travnjaku pobijedio Hoffenheuim 4:0. Junak susreta bio je trostruki strijelac Klaas-Jan Huntelaar (6, 28, 79), a gol je postigao i Chinedu Obasi (55).

HSV je kod kuće remizirao 1:1 protiv Eintrachta iz Frankfurta i približio se padu u drugu ligu. Milan Badelj i Ivo Iličević odigrali su cijeli susret za HSV.

Bayern na ljestvici vodi sa 68 bodova, čak 23 više od Borussije Dortmund. Bayer i Schalke imaju po 44 boda.

Rezultati:

Hanover - Bayer Leverkusen 1:1 (Rudnevs 33 / Castro 28)
HSV - Eintracht Frankfurt 1:1 (Calhanoglu 72-11m / Madlung 29)
Borussia Moen. - Augsburg 1:2 (Raffael 5 / Altintop 35, Werner 81)
Stuttgart - Eintracht Bra. 2:2 (Maxim 30, Harnik 35 / Hochscheidt 24, Bicakcic 82)
Wolfsburg - Bayern 1:6 (Naldo 17 / Shaqiri 26, Muller 63,78, MANDŽUKIĆ 66,80, Ribery 71)
Schalke - Hoffenheim 4:0 (Huntelaar 6,28,79, Chinedu Obasi 55)