Manchester City osvojio prvi trofej sezone

Nogometaši Manchester Cityja pobjednici su Community Shielda nakon što na Wembleyju pred 77.500 gledatelja pobijedili Liverpool 5-4 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Utakmica je završila rezultatom 1:1. City je poveo u 12. minuti golom Raheema Sterlinga, a izjednačio je Joel Matip u 77. minuti.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca od 10 izvođača samo Georginio Wijnaldum nije uspio zabiti. Pucao je u lijevu stranu, ali je Claudio Bravoobranio njegov udarac. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool.

Aktualni engleski prvak je tako ušao u novu sezonu s prvim trofejom, petim za Građane u povijesti ovog natjecanja.

Bila je to odlična utakmica s nizom prilika na obje strane i pravo je čudo što nije bilo više golova. Prvo poluvrijeme je pripalo Cityju, dok je Liverpool bio bolji u nastavku.

Aktualni engleski prvak je poveo u 12. minuti golom Sterlinga na asistenciju Davida Silve. Isti je igrač mogao do gola i u 48. minuti, no pogodio je vratnicu.

Okvir gola pogodio je i branič Redsa Virgil van Dijk u 57. minuti, a samo minutu kasnije vratnicu je pogodio i Mohamed Salah.