FOTO  Juniori HŠK Zrinjski u finalu Kupa BiH

... slavili protiv banjalučkog Borca. Utakmica je odigrana na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banja Luci.

U prvoj utakmici koja je odigrana u Mostaru Zrinjski je slavio rezultatom 3:0, a danas su Mostarci zabilježili pobjedu rezultatom 1:2, te će u finalu, koje je zakazano za 8. svibanj, snage odmjeriti sa boljim iz utakmice Krupa - Široki Brijeg, koji će sutra odigrati svoju uzvratnu utakmicu.

Prvi duel, čiji je domaćin bio Široki Brijeg, završen je rezultatom 4:1. Gostujući sastav je u prvom poluvremenu, za samo šest minuta, stekao prednost od dva gola. Igrao se 29. minut kada je prekršaj za jedanaesterac načinio vratar Amar Bajić, a siguran realizator istog bio je Teo Rozić.

U 35. minutu nakon prekida i centaršuta sa lijeve strane, vratar Borca je uspio da "izboksuje" loptu, ali je ista stigla do Ivana Bošnjaka, koji preciznim udarcem "cijepa" mrežu za 0:2.

Borac je prepolovio zaostatak već na startu drugog dijela, odnosno u 47. minutu, kada je Nemanja Burgić pobjegao svom čuvaru i prebacio vratara trećeplasiranog tima juniorskog prvenstva Vojina Savića.

Ispostavilo se da je to bio i posljednji pogodak na današnjoj utakmici, a mora se priznati da Dragišićevi izabranici u drugom poluvremenu nisu bili ni miljenici sreće jer je čak tri puta pogođena stativa (Boris Jagodić dva puta i jednom Nemanja Burgić).

FK BORAC - HŠK ZRINJSKI 1:2 (0:2) strijelci: 0:1 Rozić (penal, 29.), 0:2 Bošnjak (35.), 1:2 Burgić (47.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledatelja: 50, sudac: Edis Zukić (Tuzla), žuti kartoni: Dubravac, Bajić, Bamburać (Borac), Bošnjak (Zrinjski).

FK BORAC: Bajić, Dubravac (od 46. minuta Grahovac), Nenad, Arsić (od 79. minuta Javorac), Turanjanin (od 60. minuta Jagodić), Kuruzović, Martić (od 46. minuta Bamburać), Milutinović, Banović, Mirčić (od 46. minuta Burgić), Vukobratović. Trener: Zoran Dragišić.

HŠK ZRINJSKI: V. Savić, Šunjić, Duraković, Džida (od 69. minuta Kordić), I. Savić (od 57. minuta Jovanović), Bošnjak, Ljubić, Rozić (od 63. minuta Cvitanović), Hajdarević (od 69. minuta Domđonaj), Biber, Bandić (od 81. minuta Mašić). Trener: Nenad Gagro.