FOTO/VIDEO  EL: Everton preokrenuo, Sevilla slavila nad Villarrealom

Vidi originalni članak
U talijanskom okršaju u osmini finala Europske lige Fiorentina i Roma su u Firenzi odigrale 1:1, dok je branitelj naslova Sevilla u sjajnom dvoboju na gostovanju pobijedila Villarreal 3:1 i posve se približivši plasmanu u četvrtfinale. Na tom je susretu pao i najbrži gol u povijesti ovog natjecanja.Zenit se lako obračunao s Torinom
U prvom susretu osmine finala Europske lige nogometaši Zenita su u St Peterburgu pobijedili Torino 2:0.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 28. minuti kada je Torino ostao s igračem manje nakon što je isključen Marco Benassi. Mladi 20-godišnji veznjak je u 12. minuti dobio prvi žuti, a 16 minuta kasnije i drugi žuti karton.

Zenit je s igračem više rutinski stigao do pobjede, a golove su postigli Axel Witsel (38) i Domenico Criscito (53). Uzvratni susret je 19. ožujka u Torinu.