FOTO/VIDEO  Bundesliga: Nova pobjeda Bayerna, Mandžukić opet strijelac

Vidi originalni članak
U 25. kolu Bundeslige Bayern je na svojem stadionu pobijedio Bayer Leverkusen 2:1.

Na 2:0 povisio je Schweinsteiger u 52. minuti iz "slobodnjaka", a počasni gol za Leverkusen zabio je Stefan Kiessling u sudačkoj nadoknadi (90+1).

Bayernu je to bila 50. uzastopna utakmica bez poraza u Bundesligi.

Mandžukić, koji je igrao do 75. minute, ove je sezone zabio 23 gola za Bayern u svim natjecanjima. I dalje je vodeći strijelac Bundeslige sa 17 pogodaka, a slijede Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) i Adrian Ramos (Hertha Berlin) s po 15 golova.

Nogometaši Borussije iz Dortmunda izgubili su na svojem terenu od imenjaka iz Moenchengladbaha 1:2.

Wolfsburg je odigrao 1:1 kod "fenjeraša" Eintrachta u Braunschweigu, a dvojica hrvatskih reprezentativaca ušla su u završnici utakmice, Ivica Olić u 72., a Ivan Perišić u 77. minuti.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Hoffenheim i Mainz u kojoj su domaći vodili 2:0 i promašili penal, a na kraju izgubili s čak 2:4. Uspješan je u gostima bio i Hannover, koji je pobijedio Herthu u Berlinu 3:0. U Bremenu su Sttutgart i Werder odigrali 1:1.