Bundesliga: Mandžukićev 18. gol,Olić,Perišić i Iličević također strijelci za svoje momčad

Golom u 87. minuti dvoboja 31. kola njemačkog prvenstva hrvatski reprezentativac ponovno se izjednačio s napadačem Borussije Robertom Lewandowskim na vrhu ljestvice strijelaca. Mandžukić je ove sezone zabio 25 golova za Bayern u svim natjecanjima, od čega 18 u Bundesligi, tri u Ligi prvaka, tri u domaćem kupu i jedan na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Prvi gol za goste iz Münchena postigao je Claudio Pizzaro u 75. minuti.

Ovom pobjedom Bayern je prekinuo niz od dva prvenstvena poraza.

Borussia Dortmund nastavila je nizati pobjede, nakon što je svladala Real Madrid 2:0, pa onda Bayern s 3:0, danas je nadvisila i Mainz s 4:2. Strijelci su bili Miloš Jojić (6), Robert Lewandowski (18), Lukasz Piszczek (56) i Marco Reus (79-pen).

Golove su danas zabili i hrvatski reprezentativci Ivan Perišić, Ivica Olić i Ivo Iličević, i to sva tri u sudaru HSV-a i Wolfsburga u Hamburgu.

Wolfsburg je poveo golom Ivana Perišića u drugoj minuti. Na 0:2 povisio je Kevin de Bruyne u 42. na asistenciju Olića, koji je u 49. pogodio za 0:3. Jedini gol za HSV zabio je Ivo Iličević u 58. minuti. Ovom pobjedom Wolfsburg se probio na četvrto mjesto, koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka, dok je HSV i dalje blizu zone ispadanja, na 16. poziciji.

Za HSV Iličević je igrao do 86. minute, a Milan Badelj je i dalje ozlijeđen. Perišić je odigrao cijeli susret za vukove, a Olić je iz igre izašao u 83. minuti.

Ove sezone u Bundesligi Olić je upisao 13 golova i upisao pet asistencija, dok je Perišić skupio sedam golova i četiri asistencije. Posebno se Perišić potkraj sezone značajno diže u formi, ovo mu je peti gol u mjesec i pol dana.