Bayern pregazio Schalke, Mandžukić izvrstan

...Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić zabio je jedan gol, a bio je zaslužan za još dva.
Mandžukić je asistirao Arjenu Robbenu za 2:0 u 15. minuti, zatim je u 24. na ubačaj Davida Alabe zabio glavom za vodstvo 3:0, te je izborio kazneni udarac kojeg je realizirao Robben u 77. minuti za konačnih 5:1. Mogao je Mandžukić zabiti još četiri pogotka, ali je vratar Schalkea Ralf Fährmann to spriječio izvrsnim obranama. U 39. i 41. minuti Fährmann je dva puta zaustavio Mandžukićeve udarce, potom u 70. minuti kada je Mandžo pucao iz neposredne blizine, te u 86. minuti kada je zaustavio njegov poluvolej. Mandžukić je sa 14 pogodaka i dalje najbolji strijelac Bayerna te drugi u Bundesligi iza Roberta Lewandowskog koji ima 15 pogodaka.

Nakon što su u prošlom kolu iznenađujuće pobijedili Borussiju Dortmund, nogometaši Hamburger SV-a vratili su se starim navikama. U subotu su u gostima poraženi od Werdera 0:1. To je osmi poraz HSV-a u posljednjih devet kola. Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za HSV, a Ivo Iličević zbog ozljede nije nastupio.

Borussia Dortmund kod kuće je svladala Nürnberg 3:0, a Bayer Leverkusen nastavio je nizati poraze. Ovaj put izgubili su na svom terenu od Mainza 0:1. U posljednja tri tjedna Bayer je upisao pet poraza - tri uzastopna u Bundesligi, u četvrtfinalu domaćeg Kupa od drugoligaša Kaiserslauterna te u osmini finala Lige prvaka od PSG-a 0:4.

U nedjelju igraju Hoffenheim i Wolfsburg te Eintracht Frankfurt i Stuttgart.